Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna

Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska Jedzenie prosto z Australii…
Kuchnia australijska i kuchnia gastronomiczna
1 vote, 4.00 avg. rating (56% score)

Kuchnia gastronomiczna i Kuchnia australijska

Jedzenie prosto z Australii

Jak świat szeroki, tak różnorodne spotkać można na nim potrawy. Kuchnia gastronomiczna z jednego końca naszego globu różni się smakiem, ostrością i sposobem przygotowania od kuchni z drugiego jego końca.
Dla polskich koneserów i wielbicieli różnorodnych potraw, zapewne jedną z najbardziej egzotycznych i odległych jest, kuchnia australijska. Początkowo bazowała na angielskich potrawach, przywiezionych wraz z emigrantami i zesłańcami. Z upływem czasu, a w szczególności w ciągu ostatnich trzydziestu lat, kuchnia australijska doczekała się dużych zmian. Wpływ na to miała polityka wielokulturowości i otwarcie granic dla przybyszów z zewnątrz.
Na dzień dzisiejszy, Australijczycy gustują we wszystkim co najlepsze z całego świata, a w szczególności na jedzeniu wywodzącym się z południowo-wschodniej Azji i południowej Europy, skąd przybyło do nich najwięcej emigrantów.
Do najbardziej bliskich i wywodzących się z tego kraju potraw zaliczyć należy, zupę z groszku i szynki, australijski chlebek Damper, mięso z Emu oraz Witchetty grubs, czyli smakowite larwy.

Zobacz także nasze pozostałe wpisy o gotowaniu online:

Related Post

Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, akcesoria do łazienki Apavisa, Fotoprzekaźnik przeciwsobny Sick, armatura łazienkowa Dornbracht, Bidet wiszący Catalano New Light 1BSLI00, Umywalka Simas Flow 87x49,5cm FL05, Dębki kalendarz imprez 2016, Umywalka Simas Evolution 31x27cm EVO13, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, przeszczep chrząstki warszawa
top