Kwasy Omega 3

Kwasy Omega 3 to bez wątpienia temat, który jest…
Kwasy Omega 3
1 vote, 9.00 avg. rating (81% score)

Kwasy Omega 3 (8)Kwasy Omega 3 to bez wątpienia temat, który jest szeroko dyskutowany od jakiegoś czasu. Przede wszystkim mówi się o tym, jak dobroczynne działanie na zdrowie mają kwasy omega 3.
Na podstawie przeprowadzonych badań dowiedziono, że kwasy omega 3 mogą mieć działanie przeciwnowotworowe, zwłaszcza w przypadku raka piersi, okrężnicy oraz prostaty. Ponadto stwierdzono, że kwasy te spowalniają również starzenie się komórek.
Istnieją też  dowody naukowe, że spożycie kwasów omega-3 wpływają na obniżeniem poziomu trójglicerydów we krwi, a regularne przyjmowanie tego specyfiku zmniejsza ryzyko wtórnych i pierwotnych zawałów serca.
A jakie produkty trzeba spożywać, żeby dostarczać organizmowi niezbędnych ilości kwasów omega 3? Otóż, olej z pachnotki, olej z łososia, olej lniany czy też olej z sardynek to tylko kilka przykładów produktów, które są niezwykle bogatym źródłem omega 3.
Trzeba pamiętać jednak o tym, żeby nie przesadzać, bo nadmiar kwasów może być tak samo szkodliwy dla organizmu, jak i jego brak.

Zobacz także nasze pozostałe wpisy o gotowaniu online:

Related Post

taśmy transportujące Primacon, Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy, osiem pomysłów na prezent dla kulturysty, Szamba Betonowe Sokołów Podlaski, Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, Umywalka Simas Flow 69x50cm FL01, Umywalka Simas Frozen 121x50,5cm U120, Umywalka Simas Flow 88x50cm FL02, akcesoria do łazienki Apavisa
top